Antalya'da Fırınlara denetim

Antalya'nın Kumluca ilçesinde faaliyet gösteren fırın ve unlu mamuller üreten iş yerleri denetlendi.Kumluca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçede faaliyet gösteren fırın ve...

31 Ocak 2018 - 10:16 - Güncelleme: 31 Ocak 2018 - 11:07

Antalya'nın Kumluca ilçesinde faaliyet gösteren fırın ve unlu mamuller üreten iş yerleri denetlendi.
Kumluca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçede faaliyet gösteren fırın ve unlu mamuller üreten iş yerlerini denetledi. Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelindeki fırın ve unlu mamuller üreten iş yerlerine gerçekleştirdikleri denetimlerde genel temizlik, hijyen kuralları, çalışanların portör muayeneleri, iş yeri ruhsatlarını inceledi.
Vatandaşların temel besin maddesi olan ekmeğin üretildiği fırınları periyodik olarak denetlediklerini bildiren Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Çataltepe, denetimlerde bugüne kadar herhangi bir olumsuzluğa rastlamadıklarını söyledi.
Denetimlerde ekmeklerin gramajına da özellikle dikkat ettiklerini anlatan Çataltepe, "Ekmeklerin gramajlarının büyük çoğunluğunun belirlenen limitin üstünde olduğunu tespit ettik. Üretim yerlerinin genel temizliği ve ruhsatları konusunda eksiklik bulunan iş yerlerimizi uyardık. İkinci bir denetime kadar eksikliklerin giderilmesi konusunda uyarıda bulunduk. Bu konuda fırıncılarımıza, unlu mamuller üreten iş yeri sahiplerimize teşekkür ediyoruz. Bundan sonra da denetimlerimiz rutin olarak devam edecek" dedi.

Kaynak: İHA
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mithatpaşa Caddesi yenileniyor
Mithatpaşa Caddesi yenileniyor
Başkan Kafaoğlu: "Uyku bize haram"
Başkan Kafaoğlu: "Uyku bize haram"