Halkevi'ndeki 28 dükkandan 23'ü yıkıldı

Yeşil alan ve meydan olarak değerlendirilecek olan Ömerağa Mahallesi'nde bulunan Halkevi olarak da bilinen alandaki 28 dükkandan 23'ü yıkıldı.Kira sözleşme süresiyle yasal süreç...

31 Ocak 2018 - 11:38 - Güncelleme: 01 Şubat 2018 - 09:21

Yeşil alan ve meydan olarak değerlendirilecek olan Ömerağa Mahallesi'nde bulunan Halkevi olarak da bilinen alandaki 28 dükkandan 23'ü yıkıldı.
Kira sözleşme süresiyle yasal süreç tamamlanan Ömerağa Mahallesi'nde bulunan Halkevi olarak da bilinen alandaki 28 dükkandan 23'ünün yıkıldığı açıklandı. İzmit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, 5 adet dükkanın boşaltılmasının ardından onların da yıkımı yapılacak. İş makineleri yardımıyla yıkılan dükkanların yerinin imar planlarında olduğu gibi yeşil alan ve meydan olarak değerlendirileceği kaydedildi.
İzmit Belediyesi yetkilileri bölgedeki yıkımların yasal sürece göre yapıldığını belirterek, "Beş yıldır yasal sürecin tamamlanmasını bekledik. Yasal süreç sona erince kanun ve kurallar çerçevesinde yıkımlara başladık. Yıkım sırasında kimsenin siyasi görüşüne göre hareket edilmemekte olup, herkese eşit muamelede bulunulmaktadır" dediler.

Kaynak: İHA
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Voleybol, takviyelerle güçlendi
Voleybol, takviyelerle güçlendi
Arpa yüklü kamyonla tır çarpıştı, çuvallar yola savruldu
Arpa yüklü kamyonla tır çarpıştı, çuvallar yola savruldu