Ünüvar'dan Ceyhan'a yeni Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi müjdesi

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı, AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, Ceyhan'a yeni bir ağız ve diş sağlığı merkezi kazandırmak için...

31 Ocak 2018 - 10:02

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı, AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, Ceyhan'a yeni bir ağız ve diş sağlığı merkezi kazandırmak için çalışma başlattıklarını bildirdi.
Ünüvar, yaptığı açıklamada, Adana ve ilçelerinde sağlık yatırımlarının 2018 yılında da hız kesmeden devam ettiğini belirtti.
25 yataklı Karataş Devlet Hastanesi'nin 2018 yılı yatırım programına alındığı müjdesinin ardından, bu kez Ceyhanlılara müjdeli haber veren Ünüvar, ilçeye 20 ünitlik yeni bir ağız ve diş sağlığı merkezi kazandırılması için proje hazırlandığını ifade etti.
Ceyhan'daki mevcut ağız ve diş sağlığı merkezinin gerek fiziki şartları gerekse teknolojik açıdan donanım yetersizliği nedeniyle ihtiyacı karşılamakta zorlandığını dile getiren Milletvekili Ünüvar, "Bu tespitlerimiz sonucunda, Ceyhan ilçemize son teknoloji cihazlarla donatılmış 20 ünitlik yeni bir ağız ve diş sağlığı merkezi açılması için çalışma başlattık. Projenin 2018 yılı yatırım programına alınması konusunda talebimizi Sağlık Bakanımız Ahmet Demircan ve Kalkınma Bakanımız Lütfi Elvan'a ilettik. Her iki bakanımız da konuyu önemseyerek 2018 yatırım planına dahil etti. Bakanlarımıza bu husustu tüm Ceyhanlı hemşehrilerim adına teşekkür ederim. Bu proje inşallah en kısa sürede hayata geçirilecek. Şimdiden tüm Ceyhanlı hemşehrilerimize hayırlı olsun" dedi.

Kaynak: İHA
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mithatpaşa Caddesi yenileniyor
Mithatpaşa Caddesi yenileniyor
Başkan Kafaoğlu: "Uyku bize haram"
Başkan Kafaoğlu: "Uyku bize haram"